Kos Simi Turu

kos_simi

Merhaba,
27-30 Temmuz Ramazan / Şeker Bayramı’nda yapacağımız Kos – Simi Turu için zaman yaklaştı. 3 gece adanın orta / güney tarafında Kardamena’da Hotel Andavis’de kalacağız. Kardamena – Kos liman arası yaklaşık 30 km; yol genellikle düz; bir kez 130 metreye kadar yükseliyor. Tur haritalarını birkaç gün içinde http://www.muglabisiklet.org internet sitemizde bulabileceksiniz.
Birinci gün öğlene doğru Kos Liman’da olacağız. Fazla eşyamızı kiraladığımız araçlara yükleyip, şehri kısaca gezip bir şeyler atıştırdıktan sonra öğleden sonra saatlerinde yola çıkacak; molalarla 2-3 saatte otelimize varacağız. Denize girip serinleyip akşamı geçireceğimiz yere karar vereceğiz.
İkinci gün yaklaşık 55 km.’lik bir ada turu yapacağız.
Üçüncü gün için henüz karar vermedik; seçenekleri bir kez daha yerinde araştıracağız.
Son gün kahvaltı sonrası yola çıkıp değişik bir yoldan Kos şehir merkezine dönecek; araçlarımızı teslim edip, eşyalarımızı bir yere bıraktıktan sonra şehre birkaç km. mesafedeki Asklepieion’u ve şehir içindeki antik kalıntıları, kaleyi gezebileceğiz. Akşama doğru saat 16.00’da limanda tekrar buluşup Bodrum’a geçeceğiz.
3. gün Simi adasına sabah gidip akşam dönmeyi düşünüyorduk; ancak feribot saatlerinin uygun olmaması nedeniyle bu program anlamlı olmaktan çıktı. Bu günlerde bu konuyu da bir kez daha yerinde değerlendirdikten sonra kesin programı belirleyeceğiz. Bu turu yapamazsak o zaman bu konuda ayrılmış bütçeyle bir veya iki yemeği tur fiyatına dâhil edeceğiz.
Tur fiyatı 150 Euro olacak. Bu fiyata gidiş / dönüş feribot, 3* Hotel Andavis’de iki kişilik odalarda oda/kahvaltı konaklama, adadan kiralanacak araçlarla bagaj taşıma / tur sırasında acil durum desteği dâhil. Simi turu iptali karşılığı 1-2 öğlen / akşam yemeği de bu hizmetlere eklenebilecek.
Vize konusu: Yeşil Pasaportu veya geçerli Shengen Vizesi olanlar için sorun yok. Olmayanların 55 Euro karşılığı 1 giriş için ve en çok 15 gün geçerli “kapı vizesi” almaları mümkün. Aşağıda belirtilen gerekli belgelerin en geç 20 Temmuz’a kadar bize ulaştırılmış olması gerekiyor.
Tur öncesi / sonrası Bodrum’da konaklama: . Feribot kalkış saati 27.07.2014 sabah 09.30 ve en az 1 saat önce limanda olmak gerek. Ulaşım, vize ve pasaport işlemlerinde bayram yoğunluğundan dolayı erken davranmakta çok yarar var. Turdan önce 26 Temmuz akşamı Bodrum’a gelmiş olmanız iyi olur. Çadır ve kamp malzemenizi getirip geleneksel konaklama yerimiz Zetaş Kamping / Gümbet’te kişi başı 10.-TL karşılığı kalabilir; eşyanızı da dönüşte almak üzere orada bırakabilirsiniz. Kamping – Liman arası bagaj taşıma size destek olacağız, ama bagajınız ne kadar küçük olursa o kadar iyi.
Zaman kısa olduğu için isteklilerin en kısa zamanda [email protected] adresine aşağıdaki bilgileri içeren kısa bir e-mail atmaları; 150 TL ön ödemeyi derneğimiz hesabına yatırmaları ve dekont kopyasını veya gönderilen banka, tarih, saat vb. bilgileri maile eklemeleri gerekiyor. Kalan miktar 100 Euro veya 300 TL olarak tur başında nakit ödenecektir.
Sorularınız olursa Nihat Gencosman’ı (0532/5005035) arayabilirsiniz.
Katılımcı Adı / Soyadı:
Cep Tel:
Vize Durumu: a) Yeşil pasaport var b)Geçerli Schengen vizesi var c) “Kapı Vizesi” alınacak şeklinde bilgi!

Banka Hesap Bilgileri
Muğla Bisiklet Derneği – Yapı Kredi Bankası Muğla Şubesi
Şube Kodu: 184 Hesap No: 85482757
IBAN: TR78 0006 7010 0000 0085 4827 57
“Kapı Vizesi” alacaklar için gerekli belgeler:
1. Vize Başvuru Formu’nun eksiksiz doldurulması.
2. Vesikalık fotoğraf (1 adet / “biyometrik”)
3. Nüfus Cüzdan Fotokopisi (önlü / arkalı)
4. Pasaport (kimlik bilgileri sayfaları +varsa eski Schengen Vizeleri) Fotokopisi
5. Gidiş / Dönüş Bileti (Biz sağlıyoruz!)
6. 55.-Euro Vize Ücreti ( Belgelerle nakit olarak kargoya verilebilir veya Nihat Gencosman – Garanti Bankası Bodrum Şb (309) Hesap No: 9091898’e havale edilebilir)
7. Otel rezervasyonu fotokopisi (Biz sağlıyoruz!)
8. Banka hesap hareketi (son 3 ay) dökümü / düzenli gelir kaynağı belgesi (maaş bordrosu vb. kopyası)
9. Evrakların en geç 20 Temmuz’a kadar Nihat Gencosman / Arya Tur Caferpaşa Cd. 21 Bodrum adresine kargo ile gönderilmiş olması ve telefonla bilgi verilmesi gerekir.

Yorum
  1. özgün tanglay

    merhaba, kos – simi turunuza katılmak isteyebilirim. Vizem var, detayları paylaşabilirseniz sevinirim. teşekkürler.

  2. umur gürsoy

    1. gün ve sonrası hangi tarihlere geliyor belirtir misiniz? Yani dönüş günü hangi tarihte Türkiye (Bodrum’da olacağız) ona göre dönüş biletlerimizi ayarlamalıyız. Eşimle gelmeyi düşünüyorum. Kestane kebap acele cevap.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir